ANDREAS VARADY TRIO feat. RADOVAN TARIŠKA

18.04. 2016 o 19:00

Chovanec hviezdneho producenta Quincyho Jonesa sa predstaví v Košiciach so svojím rodinným triom a saxafonistom Radovanom Tariškom

 

Keď 18-ročný Andreas Varady vystúpil naposledy s Radovanom Tariškom v rámci jazzového festivalu v Bratislave, kritika jasala nadšením. Chovanec hviezdneho producenta Quincyho Jonesa mohol spolu s najmladším držiteľom jazzovej Ceny Ladislava Martoníka v histórii aj domácim fanúšikom predviesť to, prečo je o nich v zahraničí taký veľký záujem.

 

Andreas Varady počas 'Quincyology' - 47th Montreux Jazz Festival

https://youtu.be/eSSbNt1yX6w

 

To, čo spája Varadyho s Tariškom totiž nie je len venovanie sa hudbe od raného detstva a z toho vyplývajúca profesionalita, ale aj množstvo spoluprác so zahraničnými umelcami. Čerstvo dospelý gitarista vydal svoju druhú nahrávku pred dvomi rokmi pod značkou vydavateľstva Verve. Tu mu vypomohli Gregory Porter, Roy Hargrove, Nikki Yanofsky a kapela Dirty Loops. Okrem toho sa mu dostalo tej cti, aby predskokanoval na turné svojmu hudobnému vzoru George-ovi Bensonovi.

 

Andreas Varady a jeho skladba 'Blues for Edward' počas 46. ročníka Montreux Jazz Festival 2012

https://youtu.be/W9d2xlYJfvM

 

Ani Tariška počas svojej kariéry nezaháľal a podarilo sa mu vystupovať s hudobníkmi ako Essiet Okon Essiet, Benito Gonzalez či Anna Maria Jopek. Práve oni sa spolupodieľali aj na unikátnom albume Folklore to Jazz (2013). Saxofonista vychýrený svojim inovátorstvom a spájaním rôznych žánrov na ňom dal slovenskému folklóru jazzové sako. Hladiny slovenskej hudby týmto dielom rozvíril, keď bol vďaka albumu nominovaný na cenu kritikov Aurel.

 

Radovan Tariška Folklore to Jazz 2013

https://youtu.be/kwWq-OY-API

 

Spoločné vystúpenia Váradyho a Tarišku sú rozhodne umeleckým zážitkom. Obaja venujú veľký priestor improvizácii, vďaka ktorej majú fanúšikovia záruku, že sa zúčastnia nikdy sa neopakujúceho jazzového večera s príchuťou amerických klubov. V prítomnosti dvojice Andreas Varady - Radovan Tariška a rodinného Varady trio sa môžete stať súčasťou takéhoto zážitku 18. apríla v košickom GES Clube.

 

ANDREAS VARADY  - guitar   

ONDREJ VARADY - bass   
ADRIAN VARADY - drums
RADOVAN TARIŠKA - sax


PREDPREDAJ:

GES Club MIC Hlavná 32  JAZZ CAFÉ v OPTIME a v sieti TICKETPORTAL https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=121074


CENA VSTUPENIEK:

Voľné sedenie 13 

Miestenkové sedenie pri stoloch s obsluhou a občerstvením ( 1/2 fľ. vína, minerálka, slané pečivo ) 20


Miestenkové vstupenky si môžete zakúpiť v GES Clube

Program na Váš e-mail!

Chceli by ste byť informovaný o aktuálnych podujatiach a novinkách v GES Clube?
Zaregistrujte si u nás Váš e-mail, a my Vám budeme pravidelne posielať všetky aktuálne informácie a zaujímavosti z diana v GES Clube.
Váš e-mail nebude zneužitý na reklamné účely alebo spam.

Vaša e-mailová adresa:

GES Club na facebooku!

Aktuálne informácie nájdete aj na našej facebook stránke na