Radovan Tariška – Folklore to jazz

20.03. 2013 o 19:00

„Folklore to Jazz„ je ďalším úspešným projektom fenomenálneho  slovenského saxofonistu Radovana Tarišku. Vysoká profesionalita, jedinečný talent, nezameniteľný štýl či hviezdna spoločnosť hudobníkov – to vystihuje Radovana Tarišku. Úspešne pôsobí na medzinárodnej jazzovej scéne už niekoľko rokov. Folklore to jazz predurčuje veľmi zaujímavú a exkluzívnu fúziu dvoch hudobných žánrov a to, slovenského folklóru s americkým jazzom. V projekte zaznejú tie najznámejšie slovenské ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska,  ktoré sú aranžérsky obohatené o jazzovú harmóniu a rytmus s prvkami latino hudby, pričom však zostáva pôvodná melodika a charakter piesni zachovaná.Veľmi zaujímavé aranžmány sú bohaté na momenty prekvapenia, rôzne hudobné zvraty, ktoré prinášajú  divákom a poslucháčom ojedinelý, úžasný a prekvapivý hudobný zážitok. Projekt je exkluzívny a unikátny nielen fúziou hudobných žánrov, ale aj prelínaním tradičnej ľudovej kapely s jazzovým qvartetom,  úžasnými a veľmi typickými sólami Radovana Tarišku. Je to stretnutie vynikajúcich hudobníkov zvučných mien s americkými jazzmanmi. 

Repertoár projektu Folklore to Jazz: Čo to za veselie, Červené  jabĺčko, Trávnice spod Rozsutca, Čilejkarsje piesne z Tekova a mnoho iných….
Radovan Tariška - saxofón (SK)

Benito Gonzalez - piano (Venezuela)

Essiet Okon Essiet - kontrabas (USA)

David Hodek – bicie (SK)

 

PREDPREDAJ

GES Club MIC Dargov MIC Cassovia

 

CENA VSTUPENIEK:

Voľné sedenie 10 € / 7 € študenti a držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO<26

Miestenkové sedenie na kaskáde pri 5-miestnych stoloch s obsluhou 12


Miestenkové vstupenky si môžete zakúpiť v iba GES Clube

Program na Váš e-mail!

Chceli by ste byť informovaný o aktuálnych podujatiach a novinkách v GES Clube?
Zaregistrujte si u nás Váš e-mail, a my Vám budeme pravidelne posielať všetky aktuálne informácie a zaujímavosti z diana v GES Clube.
Váš e-mail nebude zneužitý na reklamné účely alebo spam.

Vaša e-mailová adresa:

GES Club na facebooku!

Aktuálne informácie nájdete aj na našej facebook stránke na