Tommy Emmanuel

Pic 1

Dvakrát nominovaný cenou Grammy Tommy Emmanuel má za sebou viac ako 5-dekádovú profesionálnu kariéru. Všeobecne známa osoba v rodnej Austrálii si získala tisíce fanúšikov po celom svete. Tommyho unikátny štýl – on to nazýva "finger style" – je podobný hraniu na piano využívajúc všetkých 10 prstov.

Gitarová legenda Chet Atkins bol jeden z prvých, ktorí inšpirovali Emmanuela k hre na gitaru. O niekoľko rokov neskôr sa Chet Atkins stal jedným z najväčších fanúšikov Tommyho. Spolu nahrali v 1996 "The Day the Finger Pickers Took Over the World", za čo Tommy získal prvú nomináciu Grammy.Chet vyznamenal Tommyho vzácnym titulom "Certified Guitar Player" za jeho celoživotný prínos v oblasti prstového hrania na gitare. Okrem Tommyho tento majú tento titul iba 4 osoby na svete (Jerry Reed, Steve Warner, John Knowles a Paul Yandell).

Jeho posledná nahrávka "The Mystery" získala veľké uznanie a priniesla Tommymu druhú nomináciu Grammy v kategórii najlepší inštrumentalista. Tommy nahral 2 DVD z jeho živého vystúpenia, 2 výučbové DVD pre gitaristov, usporiadava workshopy a pôsobí ako aj hudobný producent a aranžér.

Počas svojej kariéry nahral 16 albumov, ktorých rekordná predajnosť ešte nebola prekonaná. Vystupoval so stovkami vynikajúcimi hudobníkmi ako Chet Atkins, Les Paul, Keith Urban, Eric Clapton, Sir George Martin, Tina Turner, Joe Walsh, Stevie Wonder, Nokie Edwards, Hank Marvin, the Lexington (Kentucky) Philharmonic, the Dortmund (Germany) Symphony, a the Western Australian Symphony Orchestra.

  • www.tommyemmanuel.com


  • Príďte si vychutnať unikátny koncert do Košíc !

    11.11.2012